Basit Usul Solucan Gübresi Üretim Tesisi Kurulumu

 • Tena Organik ekibi bu işe girmeden önce pek çok fizibilite araştırması yapmıştır. Ekibimiz, en başından itibaren onlarca yerli ve yabancı akademik makale okuyarak <<Kanaat odaklı değil kanıt odaklı>> verilere ulaşmış ve Solucan Gübresi Üretimi işinin maliyet-verimlilik ve kazanç performansı konusunda yatırım yapılabilir ikna olarak yatırım yapmıştır. 
 • Tena Organik Ekibi gerçekçidir ve kendisine güvenip yatırıp yapacak insanların harcayacakları paraları, zamanlarını, iş gücünü ve herşeyden önce girişimcilerin hayallerini önemser. Bu yüzden son derece dikkatli ve hassas hareket eder.
 • Tena Organik Ekibi Solucan Gübresi Üretme işinde en kolay ve ucuz yöntemlerle en yüksek verimliliğe ulaşmak için çabalar. Bunun için tecrübeli üreticilerle görüşür, Ziraat Mühendisleri ve Biyologlarla iş birliği yapar akademik çalışmaları takip eder ve yatırımımızın en kısa zamanda en küçük maliyetlerle nasıl yapabilirsiniz, bu maliyetleri en kısa zamanda nasıl amorti edebilirsiniz, nasıl yüksek karlı bir iş haline dönüştürebilirsiniz bunu düşünür.
 • Tena Organik herşeyi en basit, en sade ve en iktisatlı yöntemle minumum iş gücü kullanımı, maksimum verimlilik yaratma üzerine inşa eder. Bu yüzden Basit Usül Üretim Tesisi kurmaktan yanadır.
 • Basit Usül Solucan Gübresi Üretim Tesisi, sizi doğru bilinen ama aslında yanlış ve gereksiz olan pek çok lüzumsuz malzemeden ve teçhizattan, pek çok anlamsız iş yükünden ve maddi kayıptan kurtarır.
 • Tena Organik, bu işe girişecek insanlara betonarme yapı tavsiyesinde bulunup dünya kadar parayı çöpe attırmaz zira basit bir sera da yeterlidir.
 • Tena Organik, tesisi kuracağınız yere beton attırıp binlerce lira masrafa girmenize izin vermez. Zira önemli olan solucan yataklarının toprakla temasını kesmektir ve bu iş için kullanılacak çok ama çok ucuz sergi malzemeleri bulunmaktadır. Bu size beton atarak en az 2.000-3.000 TL harcayacağınız bir alanı, aynı işlevi fazlasıyla yerine getirecek bir sergi malzemesiyle 200-300 TL’ye hazırlamanızı sağlar.
 • Tena Organik Tesislerinde şu anda elektirik bağlantısı bulunmamaktadır, zira bu işin, en azından ilk etapta elektiriklik bir durumu söz konusu değildir. Yalnızca su gereklidir -ki o da benzinli bir motorla kuyudan çekilebilir. 
 • Tena Organik solucanların kaçmamaları için ışıklandırma yapmaz. 
 • Tena Organik Solucanlar için herhangi bir iklimlendirme aracı klima, soba, fan vs. kullanmaz.
 • Tena Organik diğer çalışmalar için de, en azından başlangıç aşamasında herhangi bir makina ya da teçhizat önerisinde bulunmaz çünkü ilk aşamada gerek yoktur.
 • Tena Organik kompost hazırlama konusunda kulaktan dolma bilgilere ve yöntemlere itibar etmez. Örneğin kompostun içine kağıt, karton yahut demir parçası gibi suni/işlenmiş maddeler atmaz. Çünkü kağıt atılmasının sebebi selüloz maddesinin bulunması gerekliliğidir ve selüloz ağaç dallarından, odun parçalarından da organik ortama geçebilir. Kağıttan gelen selüloz aynı zamanda kimyevi maddeler de taşıdığı için organik solucan gübremize zarar verebilir.
 • Tena Organik Ekibi, Girişimcilerin paralarını, imkanlarını ve hayallerini korumayı herşeyden önde tutar!

Basit Usül Üretim Tesisimizi Görmek için Tıklayınız!

Detaylı bilgi almak için sorularınızı aşağıdaki form üzerinden yazabilirsiniz.
Eğer tarafımızdan size ulaşılmasını isterseniz sorularınızın sonuna telefon numaranızı ekleyebilirsiniz. Sorunuzla ilgili birimden bir arkadaşımız size gün içerisinde dönüş yapacaktır.

2 Comments

 1. Nurşen Tiftik

  İyi günler. Ben Afyonkarahisarda solucan gübresi üretmek istiyorum. Kış yoğun geçetiği için sera yerine betonarme yapı daha uygun olmaz mı . 100.000 solucanla başlamak istiyorum. Kosgeb desteği de var sanırım. öncellikli olarak mamayı da hazır alarak işi öğrenmek istiyorum. Çünkü sanırım mamanın kimyasal yapısı azot fosfor dengesi önemli. solucanlara zarar vermemek için böyle düşündüm. Yardımcı olurmusunuz. Tesisinize gelerek inceleme yapabilir miyiz detaylı olarak değerlendirmek için. Şu anda Kosgebin girişimcilik eğitimlerine başladım. ciddi olarak düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir